Vynechana 5. tabletka HAK

Moderátori: moni, staskova

Vynechana 5. tabletka HAK

Poslaťod elena » Štv 09. Aug 2012 8:07:40

Dobry den. Beriem hormonalnu antikoncepciu (Mercilon), ale vynechala som jednu tabletku v 1. tyzdni z balenia, konkretne piatu (sobota). Zjedla som ju s 11 hodinovym omeskanim (v nedelu rano o 5.00). ked som uzila v nedelu rano tu sobotnajsiu zabudnutu tabletku (o 11 hod. neskor, bolo to o 5.00 rano), o 3 hodiny na to som bola na velkej potrebe (o 8.00 rano). Nie hnacka, normalna ranna potreba. Hnacku som vsak dostala asi hodinu na to (cca 9.00) ked som si uvedomila co vsetko sa moze stat a prislo mi z toho nevolno :( Podla letacika je do 12 hodin omeskania este stale zabezpecena ochrana. 6.tabletku som uz brala podla planu (nedelu vecer o 18.00). Nechraneny pohlavny styk som mala v utorok poobede (vtedy som vlasne zacala nove balenie 1. tabletkou) a potom aj stvrtok rano (asi o 8:00) ten istý tyzden, pricom sa ejakulat dostal do posvy. Tabletky beriem dalej akoby som mala, zjedla som v nedelu rano tu vynechanu (po 11 hodinach), dalsiu v nedelu vecer, v normalnom case ako som mala.
V nedelu vecer mi zacali jemne bolesti (skor tlaky) v podbrusku, ktore pokracovali v pondelok aj utorok (prava, potom lava strana). Pondelok vecer som mala aj jemny bielo ciry vytok bez zapachu, nie silny. V utorok mierne "stahy" v oblasti podbruska. Mozu to byt prejavy ovulacie? Ak sa nemylim, pokial rozdiel medzi uzitymi tabletami nebol vacsi ako 36 hodin, nemalo by dojst k ovulacii.
Od opozdenej tablety som nemala ziadny pohlavny styk a ani ziadny neplanujem, pretoze viem ze sa mam chranit.
Mna vsak skor zaujima ci na tehotenstvo moze mat vplyv ten stvrtkovy pohl. styk predtym. Podla dostupnych informacii vraj spermie v tele zeny preziju par dni, aktivne a schopne oplodnenia su vsak 48 hodin (vniektorych zdrojoch sa uvadza aj viac). Nazory sa lisia. Tehotensky test si mozem robit asi az 10-14 dni po styku aby bol hodnoverny, pokial viem.
Moja otazka teda znie, ci je moznost otehotnenia pri horeuvedenom postupe a nedodrzania presneho terminu tabletky. Podla pribaloveho letacika viem, ze 1.tyzden je najrizikovejsi. Dakujem za odpoved!
elena
 
Príspevky: 2
Registrovaná: Str 08. Aug 2012 11:31:08

Re: Vynechana 5. tabletka HAK

Poslaťod moni » Štv 09. Aug 2012 22:15:31

Dobry den, dakujeme za Vas prispevok, snad som dobre porozumela Vasmu problemu - vzhladom na casovy sled.

Kedze som nikdy nebrala hormonalnu antikoncepciu (HA), neviem Vam zial napisat z vlastnej skusenosti, neovladam uplne perfektne vsetky prinicpy a pravidla uzivania HA. Avsak ak sa nemylim, hnacka nema vplyv na ucinok HA, jedine vracanie - a teda ze by Ste vyvracali tabletku. Ano, pri uzivani antikoncepcnych tabletiek nedochadza k ovulacii. Cize aj keby spermie prezili tych niekolko dni (mam priatelku, ktora mala nechraneny pohlavny styk 5 dni pred ovulaciou a otehotnela - toto potvrdzuje, ze skutocne spermie vedia prezit aj dlhsie) teoreticky by nemalo dojst k oplodneniu. Test si nerobte skor ako v den meskajucej menstruacie, az vtedy sa nan viete skutocne spolahnut. Co sa tyka tlakov v podbrusku, na ukludnenie z osobnej skusenosti Vam mozem povedat, ze to kludne mohli byt pohyby criev... Niekedy mam pocit ze citim pohyby ako pri mojom prvom tehotenstve, dala by som zato ruku do ohna, ale v skutocnosti su to len creva. Takze tymto sa naozaj neplaste. Pockala by som na den menstruacie a urobila by som si tehotensky test. Aj ked existuju pripady, kedy zena otehotnela aj popri uzivani HA, skor si myslim, ze mozete byt pokojna, sanca ze by Ste mohli byt tehotna je skutocne velmi mala. Teraz sa nestresujte, velmi Vam drzim palce ;) . Dajte vediet ako Ste dopadli ;)
moni
 
Príspevky: 20
Registrovaná: Str 24. Aug 2011 22:17:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Vynechana 5. tabletka HAK

Poslaťod elena » Štv 23. Aug 2012 22:34:58

Dobry den. Dakujem velmi pekne za reakciu. Vsetky tehotenske testy vysli negativne, dnes sa dostavila menstruacia v riadnom case. Budem sa snazit neurobit uz ziadnu chybu v uzivani! Prajem vsetko dobre a dakujem este raz!
elena
 
Príspevky: 2
Registrovaná: Str 08. Aug 2012 11:31:08

Re: Vynechana 5. tabletka HAK

Poslaťod moni » Pia 24. Aug 2012 21:05:30

Jeeej vyborne, tesime sa, ze vsetko dopadlo tak, ako to bolo momentalne pre vas najlepsie :) drzte sa a aj my Vam prajeme vsetko dobre!
moni
 
Príspevky: 20
Registrovaná: Str 24. Aug 2011 22:17:57
Bydlisko: Bratislava


Späť na Tehotenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron